Modeller,renkler,cesitler

Duşakabin Hakkında Merak Edilen Herşey

HAZIR DUŞAKABİN NASIL MONTAJ EDİLİR?

Hazır paket duşakabin aldıysanız banyonuzun kullanmayı düşündüğünüz alana duşa kabini dikkatli bir şekilde koyun. Duşakabini paketinden çıkartırken zarar görmeyecek bir biçimde bıçak yada makas yardımı ile kolisinden dikkatli bir biçimde çıkartın. Duşakabini montajlamaya başlamadan önce, duşakabin paketinin içinden çıka kullanma ve kurulum kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyun. Duşakabin montajını kılavuzda okuduklarınızı uygulayarak monte edin. Duşakabin montaj işlemi bittikten sonra, mutlaka test yapın. Montajını tamamladığınız duşakabinin her yerini komple ıslanacak şekilde suyu tutun. Montajını yaptığınız duşakabin dışarıya su sızdırmıyor ise duşa kabin montaj işini başarı ile tamamlamışınız demektir.

DUŞAKABİN KALİTESİNE GÖRE ÜÇE AYRILIR?

Duşakabin, kalite bakımından üçe ayrılır. Birincisi ekonomik olan duşakabin modellerinde polistren mika camları kullanılmaktadır. Orta kalite olarak sınıflandırılmış duşa kabin modellerinde ise, balen temper türü camlar kullanılmaktadır. Lüks olan duşa kabin modellerin de kalın temper camı kullanılır.

DUŞAKABİN KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Duşakabin kullanırken, öncelikle hareket etme özelliği bulunan panellerinin kaydırıcı özelliğini muhafaza etmesi için, raylarını senede bir defa olmak üzere vazelin sürülmeli. Duş sonrası banyodan çıkmadan önce duşa kabine su tutun. Duşakabin profillerini temizliği yapılırken sert çizici asit içeren maddelerle temizlemeyin. Duşakabin profil ve camlarını mümkün olduğu kadar, krem tarzı genelde sulandırılmış temizleyici maddeleri ile temizleyin. Duşakabini bakımı ve uzun ömürlü olması açısından yılda bir kez mavi işporta ile silin.

KULLANILDIKLARI ALANA GÖRE DUŞAKABİN ÇEŞİTLERİ

Duşakabinler kendi aralarında, düz küvet oval küvet ,iki duvar arası ve duş tekneleri olarak dörde ayrılır. Oval küvetin standart yüksekliği,148 cm düz küvetlerde ise L tipi küvetler uygulanırsa daha kullanışı olur. Yüksekliği 148 cm. Duş teknelerinin standart yükseklik,128 cm İki duvar arasın da ise toplam da iki ya da dört parçalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates